Web Tabanlı Yazılımlar Geliştiriyor, Projelerimizle Türkiye Çapında
Her Ay 500.000 Ziyaretçiyi Ağırlıyoruz.

AkıllıSoft, kişilerin veya kurumların ihtiyaçlarına yönelik web tabanlı profesyonel yazılımlar, web siteleri, içerik sunumları v.b. geliştiren ve aynı zamanda kendi bünyesinde Türkiye çapında yürütmüş olduğu projeleriyle yüz binlerce kişiye hizmet veren bir bilişim firmasıdır.

Sürekli olarak gelişen ve yenilenen web teknolojilerini Ar-Ge Çalışmalarımız ile yakından takip ediyor, bünyemizde geliştirdiğimiz ve yüz binlerce internet kullanıcısı tarafından yakından takip edilen projelerimizden elde ettiğimiz tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşıyoruz.

İşte Bizi Seçmeniz İçin Bir Kaç Neden.

Bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özelliklerimizden birisi kendi bünyemizde projeler geliştiriyor olmamızdır. Sürekli olarak güncel kalmamızı sağlayan, her yaştan ve kesimden yüz binlerce ziyaretçiye hitap eden bu platformlar, beraberlerinde getirdikleri yük ile bizleri bir çok alanda geliştirmiş ve tecrübelendirmiştir. İşte bunlardan bazıları;

Güvenlik

Güvenlik açığı önlemleri

İnternet ortamında yürütülen bütün çalışmaların en büyük handikapı güvenlik açıklarıdır. Güvenlik sisteminde ki zafiyetler firmalar için geri dönüşü olmayan veri kayıplarına büyük ölçüde maddi zararlara sebep olabilmektedir. Günümüz dünyasında bunun bir çok yaşanmış örneği mevcuttur.

Bu sebepten ötürü firmalar tarafından iyi bir güvenlik sistemi oluşturabilmek adına her yıl toplamda milyarlarca dolar yatırımlar yapılmakta büyük anlaşmalara imzalar atılmaktadır.

Projelerimizde hitap ettiğimiz ziyaretçi kitlelerinde ki farklılıkları göz önünde bulundurduğunuz da bazı istenmeyen saldırıların veya olumsuzlukların oluşması muhtemeldir ve bu gibi durumlar için tedbir alınması şarttır. Bizde AkıllıSoft olarak iyi ve kaliteli bir hizmet verebilmek adına güvenlik alanında ciddi adımlar atmakta ve söz konusu teknolojileri büyük ölçüde kullanmaktayız.

Güvenlik

Farklı Kullanıcı Davranışları

Farklı kullanıcıların herhangi bir web platformu üzerinde gerçekleştirdikleri eylemler, tıklamalar, gezinme tercihleri, tıklama öncelikleri gibi kısacası tüm kullanıcı davranışları her zaman merak konusu olmuş, Google'da dahil olmak üzere bir çok dünya devi tarafından bu davranışları takip edebilmek için çeşitli tespit mekanizmaları oluşturulmuştur ve sürekli geliştirilmektedir.

Çünkü kullanıcı davranışlarını takip etmek demek, platformunuzu ziyaret eden kişilere iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatabilmek adına neye ihtiyacınız olduğunu tespit edebilmek demektir. Çok iyi bir içeriğe veya sisteme sahip olsanız dahi kullanıcı deneyimindeki başarısızlık projenizin hiç beklemediğiniz bir şekilde fiyaskoyla sonuçlanmasına sebep olabilir.

AkıllıSoft olarak projelerimiz dahilinde hitap ettiğimiz ziyaretçi kitlesinde ki sosyolojik ve kültürel farklılıklar, hitap gücümüzü ve analiz yeteneğimizi büyük ölçüde arttırarak iyi bir kullanıcı deneyiminin nasıl yaşatılacağı hakkında tecrübe sahibi olmamızı sağlamıştır.

Yönlendirmeli Tasarım

Yönlendiren Tasarımlar

Web projelerinde maliyetlerin büyük bir kısmını tasarımsal çalışmalar oluşturur. Çünkü iyi bir tasarım web'in vazgeçilmez bir parçasıdır. Fakat iyi bir tasarım demek sadece görsele hitap etmek demek değildir. Görselle birlikte aynı zamanda kolay kullanımı hedeflemesi ve şablon olarak kullanıcıyı istenilen içeriğe yönlendirmesi gerekir.

Bu sebepten ötürü projelerimizi dizayn ederken kolay ve anlaşılır bir kullanımı hedeflemesi açısından görsel ikonlar kullanıyor, ziyaretçilerin ilgisini çekmek istediğimiz içeriğin ön plana çıkarılabilmesi içinse stratejik ve yönlendirici şablonlar dizayn ediyoruz.

Çalışmalarımızda izlediğimiz bu yöntem ile sayfada geçirilen ortalama süre gibi önemli bir istatistiği büyük ölçüde arttırıyor ve ziyaretçilerimiz için kaliteli bir sunum gerçekleştiriyoruz.

Performans

Yüksek Düzeyde Performans

Performans kavramı bir proje için olmazsa olmazlardandır. Geliştirilen herhangi bir projenin hızlı ve stabil bir şekilde çalışması, söz konusu projenin performans istatistikleri ile doğrudan orantılıdır.

İyi bir performans elde edebilmek için geçilmesi gereken bir çok aşama ve uygulanması gereken bir çok işlem vardır. Özellikle çok kullanıcılı veya yüksek trafiğe sahip projelerde standartların dışında ekstra performans çalışmaları da yapılmalı ve temiz bir kodlama ile kaliteli bir alt yapı oluşturulmalıdır.

Sahip olduğumuz projeleri ziyaret eden yüzbinlerce kullanıcının oluşturduğu trafik yükü, bu alanda büyük ölçüde gelişmemizi ve tecrübe sahibi olmamızı sağlamıştır. Sağladığımız hizmetlerin sürekli artan ziyaretçi yüküyle birlikte aksamaması ve sunduğumuz kullanıcı deneyimi standartlarının korunabilmesi adına yüksek düzeyde performans çalışmalarında bulunuyoruz.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

Globalde SEO ismiyle anılan bu optimizasyon işlemleri web siteleri için çok büyük önem taşımaktadır. İçerik ve alt yapı olarak SEO standartlarına göre dizayn edilmeyen siteler, önünden yol geçmeyen bir binaya veya başka bir deyişle üst üste rastgele istiflenmiş ürünlerin bulunduğu bir depoya benzerler. Keşfedilmeleri çok zordur.

SEO çalışmaları, sitenizde bulunan içeriğin hızlı bir şekilde farklı kullanıcılar tarafından keşfedilmesini ve ziyaretçilerinizin iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlar. Dolayısıyla herhangi bir web sitesi dizayn edilirken tüm alt yapı çalışmalarının SEO standartlarıyla uyumlu olarak yürütülmesi ve içerik yönetiminin hem arama motorları hem de kullanıcılar için doğru etiketler kullanılarak oluşturulması gerekir.

SEO çalışmalarının, sadece bilgi sahibi değil aynı zamanda bunu tecrübe etmiş ehil kişiler veya kurumlar tarafından yapılması çok önemlidir. Çünkü bu işlemler esnasında yapılması muhtemel hatalar geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilmektedir.

AkıllıSoft olarak geliştirdiğimiz ve yüz binlere hitap eden projelerimizin organik ziyaretçi oranı (Arama Motorlarından Gelen Ziyaretçi) ortalama %60 civarındadır. Söz konusu bu oran, yürüttüğümüz SEO çalışmalarındaki başarımızı ve ekip olarak bu alanda sadece bilgi değil aynı zamanda tecrübe sahibi olduğumuzu da teyid etmektedir.

Responsive

Cihaz, Ekran ve Tarayıcı Uyumluluğu

Günümüz dünyasında artık masa üstü bilgisayarlar veya laptoplar haricinde internet ile etkileşim kurabilen farklı ekran ölçülerinde bir çok cihaz mevcuttur ve her cihaz kendi içinde farklı bir işletim sistemine ve çeşitli araçlara sahiptir.

Dolayısıyla web üzerinde yürütülen her projenin de bu gelişime ayak uydurması ve söz konusu bu cihazlara ve araçlarına uyum sağlayacak şekilde responsive olarak dizayn edilmesi gerekir.

Projelerimizi ziyaret eden kişilerin kullandıkları cihazlardaki farklılıklar, AkıllıSoft ekibi olarak bu alanda oldukça gelişmemizi ve tecrübe sahibi olmamızı sağlamıştır. Biz de bu tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşıyor ve projelerinizi tüm cihazlarla uyumlu olarak çalışacak şekilde responsive olarak dizayn ediyoruz.

Veri Analizi

Veri Analizi

Veri analizi, bir firmanın büyüyebilmesi ve ileriye yönelik hedeflerine ulaşabilmesi için uygulanması gereken en önemli işlemlerden biridir. Bünyesinde veri analizi yapmayan firmalar, hiç bir zaman pozisyonlarını tanımlayamaz ve yapılan yanlışlarını farkedemezler.

AkıllıSoft olarak projelerimizdeki yüzbinlerce trafiği koruyabilmek ve hizmet kalitemizi her geçen gün arttırabilmek adına kendi bünyemizde veri analizleri yapıyor ve bu doğrultuda hedefler belirleyerek ileriye yönelik adımlar atıyoruz.

Dolayısıyla veri analizinin bir firmaya kattığı değerleri çok iyi biliyor ve bu sebepten ötürü dizayn ettiğimiz tüm yönetim panellerimizde raporlamalara geniş yer vererek grafiksel sunumlar ile içeriğinizi daha iyi analiz etmenizi ve projenizin gidişatı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Anket

Anket, Kullanıcı Görüşleri

Anketler, kullanıcı görüşleri hakkında fikir edinebilmek açısından en etkili analiz araçlarıdır ve günümüz dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. Bu sebepledir ki kurumsal firmaların bir çoğu düzenli aralıklarla anket çalışmaları yaparak müşterilerinin ve personellerinin görüşlerini almakta ve bu doğrultuda kalite standartlarını arttıracak adımlar atmaktadırlar.

Bizde AkıllıSoft olarak ziyaretçilerimizin nabzını tutabilmek adına sürekli olarak anket çalışmaları yapıyor ve aynı zamanda stratejik anketler düzenleyerek hem kullanıcı görüşlerini öğreniyor hem de içeriğimizin daha iyi bir şekilde keşfedilebilmesini sağlıyoruz.

Stratejik anketlerden kastımızı küçük bir örnekle açıklayacak olursak; döviz sayfalarımızdan memnun musunuz? sorusu yerine Döviz isimlerine tıklayarak ulaşabileceğiniz döviz sayfalarımızdan memnun musunuz? sorusu ile hem kullanıcı görüşünü öğreniyor hem de söz konusu bölüme nasıl ulaşılacağını kullanıcıya öğretmiş oluyoruz.

Yukarıda ki örnekten de anlayabileceğiniz üzere bu konuda oldukça iyi bir performansa sahip olduğumuzu belirtir, şayet sizde projelerinizde ziyaretçileriniz veya personelleriniz için çeşitli anketlere yer vermek istiyorsanız sahip olduğumuz tecrübe ile sizlere iyi bir deneyim yaşatabileceğimizi ifade etmek isteriz.

Biz, Size En İyi Şekilde Hizmet Vermek İçin Hazırız!

Sahip olunan bir bilgi, ilgili kişi veya kurumlarca tecrübe edilmedikçe bir fayda sağlamamaktadır.

Biz sadece sahip olduğumuz değil aynı zamanda defalarca tecrübe ettiğimiz bir çok teknolojiyi siz değerli müşterilerimizin web sitesi, web yazılım, kurumsal yazılım, B2B, B2C v.s. gibi projeleriyle birleştiriyor ve maksimum performans almanız adına önemli adımlar atıyoruz.

Siz de diğer müşterilerimiz gibi yıllara dayanan bu birikimlerimizden istifade etmek isterseniz eğer, ilk adımınızı atın ve bizi arayın.

Unutmayın ki başarı, iyi bir başlangıçtan geçer.

Bizimle +90(216) 338 0836 no'lu telefon numarasından veya info@akillisoft.com E-mail adresinden veya hemen yan tarafta gördüğünüz form üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlginize teşekkür eder, bol kazançlı günler dileriz.